راهنمای سنگ نمای ساختمان برای سازندگان
فروش کد ملک:

دکوراسیون خارجی : همواره نما و پوسته بیرونی هر چیز، اهمیت

بسیار زیادی در جذب مخاطب و تاثیر بر ذهنیت افراد دارد. در خصوص ساختمان نیز نما یکی از مهم ترین بخش های آن است که انتخاب درست و مناسب مصالح می تواند در زیبایی و گیرایی آن تاثیرگذار باشد. در  این بین یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی، سنگ است که خود انواع مختلفی دارد. از این رو این مطلب از پاوه ملک به سراغ بررسی سنگ نمای ساختمان رفته است تا شما را با انواع این سنگ ها، کاربردشان و مزایا و معایب هرکدام آشنا کرده و در تصمیم گیری شما در انتخاب سنگ نمای ساختمان خود، بیش ترین تاثیر را داشته باشد. در ادامه با ما همراه شوید.

سنگ نمای ساختمان

سنگ نمای ساختمان به دلیل ارتباط با محیط بیرون باید از استحکام و مقاومت خوبی بر خوردار بوده و در کنار این ویژگی ها از زیبایی، سهولت استخراج، برش و حکاکی نیز بهره مند باشد. سنگ نمای ساختمانی را می توان در سه گروه تقسیم نمود: سنگ آذرین، دگرگونی و رسوبی.

بیشتر بخوانید: قیمت سنگ ساختمانی ، مظنه محبوب ترین سنگ ها را اینجا ببینید!

نکاتی در خصوص انتخاب سنگ نمای ساختمان

به طور کلی می توان گفت که سنگ نمای ساختمان بسیار متراکم و سنگین بوده و برای ساخت‌ و ساز در نظر گرفته شده است. جهت بهترین انتخاب سنگ نمای ساختمان ، نکاتی وجود دارد که توجه به آن ها می تواند در ایجاد بهترین نتیجه تاثرگذار باشد. این نکات مهم را می توان بدین گونه اظهار داشت: سنگ انتخابی باید در برابر سایش مقاومت خوبی از خود نشان داده و نیز امکان نفوذ آب کمی با توجه به در معرض آب باران قرار گرفتن، داشته باشد. به طور کلی سنگ نما باید در برابر عوامل جوی مثل گرما و سرما، باران و اشعه UV مقاومت لازمه را برای برخورداری از طول عمر بیشتر از خود نشان دهد. مسلما هنگام نصب سنگ باید از سالم بودن آن مطمئن شوید. بدین منظور با ضربه زدن بر روی سنگ و ساتع شدن صدای شفاف شیشه از آن، می توانید از ترک نداشتن آن اطمینان حاصل نمایید. در شهرهایی که آلودگی هوا زیاد است، امکان رخ دادن باران های اسیدی بسیار بالاست که این امر سبب می شود وجود مقاومت دیگری هم چون مقاومت در برابر باران های اسیدی نیز در انتخاب سنگ مناسب تاثیرگذار باشد.

سنگ نمای ساختمان

نکته ی مهم دیگر که باید در انتخاب سنگ بدان توجه نمود خلل و فرج سنگ است تا امکان ملات زدن و چسباندن آن بر دیوار به خوبی صورت گرفته و مانع سقوط آن بر سر عابران شود. توجه داشته باشید که سنگ های نما با برش کوچکتر دارای قیمت بالاتری نسبت به سنگ های با عرض 40 سانتی متر می باشند و دلیل آن هم این است که هزينه برش و پوليش آن افزایش می یابد. از طرفی سنگ های اسلب که در واقع سنگ هایی با سایز های بزرگتر هستند، قیمتی بالا دارند و در دکوراسیون داخلی استفاده می شوند. دلیل این قیمت بالا، تکنولوژی مورد نیاز برای تولید و حساسیت های لازم در فرآیند آن است. به طور کلی هر سنگ دارای ویژگی ها و کاربردهای خاصی است که باید در محیط و اماکن درست استفاده شود. جهت انتخاب سنگ نمای ساختمان صحیح علاوه بر ویژگی های گفته شده، فاکتورهایی نظیر هزینه، سلیقه و دسترسی نیز دخیل هستند. در انتها می توان بهترین سنگ نما ساختمانی سنگ های تراورتن،مرمر، مرمریت، گرانیت، چینی و سنداستون هستند که در ادامه با آن ها بیشتر آشنا خواهیم شد.

بیشتر بخوانید: نمای کامپوزیت ساختمان‌ ، از این نمای پرطرفدار چه می دانید؟!

انواع سنگ های ساختمانی

از آن جایی که گوناگونی سنگ ها بسیار است، تنها به معرفی بهترین سنگ های نما خواهیم پرداخت:

پاوه ملک   www.pavehmelk.ir

املاک پاوه

پاوه ملک

اورامان ملک  www.oramanmelk.ir

 

جزئیات بیشتر
  • وضعیت ملک: فروش
  • نوع ملک: سایر
  • ایمیل: info@oramanmelk.ir
  • شماره تلفن: 09306182200
  • قیمت:
  • متراژ:
  • استان: کرمانشاه
  • شهرستان: پاوه
  • امتیازات: